Plotki i fake newsy w czasie pandemii koronawirusa

Garwolin wkracza w dużą politykę. W niedzielę zatrendował w mediach za przyczyną fake newsa mówiącego o tym, jakoby dyrektor garwolińskiego szpitala, pan doktor Krzysztof Żochowski przebrał się za ratownika medycznego i podczas spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą odwiedzającym tutejszy szpital udawał kogoś kim nie jest. Fake news został wyprodukowany w redakcji na Czerskiej i przez cały dzień był bezmyślnie kolportowany przez wiodących redaktorów tegoż wydawnictwa oraz polityków, sympatyków i działaczy Platformy Obywatelskiej, z niejaką panią posłanką Hartwich na czele, która obecnie kreuje się na ofiarę prawicowego hejtu.

Temat podchwycił i „grzał” z zapałem administrator hejterskiego profilu facebookowego, specjalista PR i współpracownik fundacji Otwarty Dialog (szefowa tejże, Ludmiła Kozłowksa została deportowana z Polski), zaangażowany oficjalnie w kampanię kandydatki Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta RP, pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Pomimo wielokrotnych, publicznych  wyjaśnień ze strony szeregu dziennikarzy, publicystów, oraz małżonki, syna i samego doktora Żochowskiego, ani politycy, ani postępowi żurnaliści nie kwapią się do opublikowania sprostowań, nie mówiąc już o przeprosinach.

Bywa tak, że gdzie konie kują, tam czasem i żabka próbuje swoją nóżkę podstawić… Lokalny działacz PSL postanowił „uderzyć” koronawirusem w posła PiS ziemi garwolińskiej i w jego syna. Nie warto by o tym wspominać, gdyby tematu nie podchwycił lokalny garwoliński portal, gdzie radnego przedstawiającego siebie jako „wroga nr 1 powiatowej partii rządzącej” i opierającego się na tym, że „ludzie mówią” kreuje się na bojownika o bezpieczeństwo epidemiologiczne lokalnej społeczności. Cyrk.

Brytyjski premier Borys Johnson stwierdził, że pandemia koronawirusa jest „największym publicznym kryzysem zdrowotnym od pokoleń”. Z kolei pani Dulkiewicz, prezydent Gdańska nie raz kandydująca z list Platformy Obywatelskiej w wyborach samorządowych oświadczyła w wywiadzie dla RMF FM, że „koronawirus i zabezpieczenie przed nim jest zadaniem rządu polskiego, czyli wojewody”.

Powyższe przykłady medialnej aktywności przedstawicieli opozycji oraz związanej z nią mediów pokazują, iż pomimo tego, że to nie na nich spoczywa odpowiedzialność za ograniczenie negatywnych skutków obecnego kryzysu, nie są w stanie znieść presji i udźwignąć powagi sytuacji.

Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej niż tylko plotek, pomówień i fake newsów zapraszam do przeczytania kilkunastu nowych wywiadów na stronie Wywiady24.pl, m.in. z niezwykle przejmującymi wypowiedziami ks. prof. dr hab. Pawła Bortkiewicza TChR,  czy wywiadu z prof. Grzegorzem Górskim, w który twierdzi, że „To jest koniec świata jaki znamy”.

Zapraszam.

SAD

Foto: needpix.com

Related posts